MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

2016-2017

  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Türkiye İkinciliği
  • Hong Kong PolyU Yenilikçilik ve Girişimcilik Yarışması Türkiye Birinciliği- Dünya Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Bölge Birinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Birinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Türk Dili ve Edebiyatı Dalı- Bölge İkinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Teknolojik Tasarım Dalı- Bölge İkinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Bölge Finali

2015-2016

  • 2016 LYS

       

  • 2016 YGS ilk 1000 de  7  öğrenci 25 derece
  • 2016 YGS ilk 5000 de 20 öğrenci 87 derece
       
 
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgisayar Dalı- Bölge Birinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge İkinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Üçüncülüğü
  • TÜBİTAK 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgisayar Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • Okullararası Basketbol Genç Erkek (B) Kategorisi turnuva 2. liği
 
2014-2015

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 12 bin kişide %1 dilim

  •  2015 YGS Türkiye Dördüncülüğü
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Birinciliği
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalı- Bölge Üçüncülüğü
  •  PolyU Innovation and Enterpreneurship - Student Challenge Yarışması Türkiye Birinciliği
  •  TÜBİTAK 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalı- Bölge Finali
  •  8.Genç Matematikçiler Yarışması İkinciliği
  •  Başbakanlık Sermaye Piyasa Kurulunun Türkiye Geneli Kompozisyon Yarışması 2.liği
  •  İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 Ankara Şiir Şöleni “Şiir Okuma Yarışması”  Bölge 1.liği
  •  Uluslararası Edinburg Dükü Programı Bronz Madalya

 Bilim Kahramanları First Lego League Ankara Bölge Turnuvası

  •  Robot Tasarım Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Teknik” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Bilim” Kategorisi Ankara Birinciliği

 Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Yapı” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Sosyal Sorumluluk” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Teknik” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Doğaçlama” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Sosyal Sorumluluk” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Bilim” Kategorisi Ankara Üçüncülüğü

Atılım Üniversitesi Liselerarası Matematik Yarışması Bölge Finali

  • TÜBİTAK 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya

2013-2014

  • Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü CEMC (Centre of Education in Maths and Computer Science) Uluslararası Cayley (10) ve Fermat (11) Matematik yarışması –DÜNYA BEŞİNCİLİĞİ
  • 45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Doğaçlama” kategorisi -Ankara Birinciliği

  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Yapı” kategorisi -Ankara Birinciliği

  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Bilim” kategorisi -Ankara Üçüncülüğü

  • Destination Imagination Türkiye Olimpiyatları (DAT-DITurk Affiliate Tournament)

“Doğaçlama” kategorisi -Türkiye Üçüncülüğü

  • Destination Imagination Türkiye Olimpiyatları (DAT-DITurk Affiliate Tournament)

“Yapı” kategorisi -Türkiye Üçüncülüğü

  • Türkiye 18.Zeka Oyunları Yarışması Oyun 2013 (14-21 yaş kategorisi) Türkiye İkinciliği
  •  Liseler arası Okçuluk Müsabakaları-  Ankara İkinciliği/ Bireysel Oyunlarda Ankara  Birinciliği

 2012-2013

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması  Tarih Dalı-Bölge Üçüncülüğü
  • Atılım Üniversitesi Liselerarası Matematik Yarışması 2.lik
  • Destination Imagination 2013 Bilim Kategorisi 3.lük
  • 18. Akdeniz Üniversitesi Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı-Bronz Madalya

 2011-2012

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Biyoloji Dalı-Bölge Üçüncülüğü

 2010-2011

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara Şampiyonu, Bölge 2.si, Türkiye Finalisti 
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı-Bölge Birinciliği / Türkiye Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı-Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması  Biyoloji Dalı- Bölge Üçüncülüğü

 2009-2010

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara Şampiyonu
  • Genç Kız Voleybol Takımı Ankara Şampiyonu, Bölge Şampiyonu ve Türkiye Üçüncüsü
  • TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilimsel Proje Yarışması Fizik Dalı-Bölge Birinciliği/ Türkiye Finali Teşvik Ödülü
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Birinciliği / Türkiye Birinciliği / 2011 ABD- INTEL Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarında Türkiye Temsili
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Üçüncülüğü

 2008-2009

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara İkinciliği  Bölge İkinciliği
  • Hentbol Ankara İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Sosyoloji Dalı-Ankara Bölge Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge birinciliği / Türkiye Üçüncülüğü
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Üçüncülüğü

2006-2007

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması-Yer Bilimleri Dalı- Bölge birinciliği- Türkiye İkinciliği
  •