Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image
Etkinlikler

     Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu Lisesi 9-IB öğrencilerimiz Etnografya Müzesini ziyaret etti. Ziyaret 07.04.2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

     Gezi, Türk ve Türkiye tarihini çağdaş, sosyal bilim anlayışıyla araştırmak ve yaymak, bu alandaki araştırmaları desteklemek ve toplumdaki tarih bilincini geliştirmek göreviyle hareket eden Türk Tarih Kurumunun tanıtılması ile başlamıştır. Daha sonra barındırdığı eserlerle Türk milli karakterini, tarihini ve kültürünü yansıtan Etnografya Müzesi ziyaret edilmiştir. Kahve kültürü, sünnet odası, yazmalar, çeşitli savaş araçları ile Kündekârî (ahşap işleme) Sanatı’nın nadide örnekleri öğrencilerimiz tarafından ilgiyle incelenmiş ve müze içerisinde kısa bir ders yapma imkânı olmuştur. Öğrencilere onlar için hazırlanan etkinlik verilmiş ve yemekten sonra öğrenciler serbest bırakılmıştır. IB dersi kapsamında hazırlanan etkinlikte öğrencilerin farklı düşünme, sorgulama ve düşünce yazısı yazma konularında becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. 

Etkinliğin gerçekleştirilmesindeki emeklerinden dolayı tarih zümremize teşekkür ederiz.