Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image
Etkinlikler

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu ve Fen Lisesi 11.sınıf  öğrencilerimiz TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi konularına paralel olarak  “TBMM’nin Açılması ve Aldığı Kararlar” konusunu işledikten sonra Kurtuluş Savaşı Müzesi ile Cumhuriyet Müzesi’ni ziyaret etmişlerdir. Ziyaret 2 ayrı gün ve 2 ayrı grup halinde gerçekleştirilmiştir.

Bu ziyaret ile amaçlanan derste işlenen konuları yerinde gözlemleyerek konuların pekişmesini sağlamaktır. Tarih öğretmenleri rehberliğinde yapılan gezide 23 Nisan 1920 ile 15 Ekim 1924 tarihleri arasında I. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılan binanın mimarisi, tarihçesi ve Türk Kurtuluş Savaşı açısından önemini bizzat yerinde kavrayan öğrencilerimiz daha sonra 2. TBMM binasını da ziyaret ettiler. 1924 ile 1960 arasında meclis binası olarak kullanılan Cumhuriyet Müzesi’nin ziyareti ile gezi tamamlandı.