Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image Preloader Slide Image
Etkinlikler

            Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri, okulumuz coğrafya zümresinin katkılarıyla 6 Nisan’da “Kızılcahamam Abacı Peribacaları ve Mahkemeağcin Yer Altı Şehri”ne arazi gezisine katıldı.

            Geziye öncelikle Kızılcahamam Çamlıdere Jeoparkı’nın gözde duraklarından Mahkemeağcin köyü yer altı yerleşim yeri ile başlandı, geçmişi MÖ 2. yüzyıla kadar uzanan yerleşim yerleri incelendi ve öğrencilere buralarla ilgili bilgi verildi. Daha sonra Kızılcahamam’ın Abacı köyü yakınlarındaki önemli bir jeosit alanı olan mini peribacaları ziyaret edilerek arazi çalışması yapıldı.

            Böylelikle öğrencilerimiz coğrafî gözlem, arazide çalışma, coğrafî sorgulama, zamanı algılama, harita ve kanıt kullanma becerisi gibi önemli coğrafî becerileri kazanırken bir taraftan da iş birliği içinde hareket etmeyi ve sorumluluk bilincini geliştirdiler.

            Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.